Modelist Saliha Yavuz; Tesettür giyim sektörünün 2015 Sonbahar – Kış Bluz ve Abiye modellerini Çarşı Alem okuyucuları için yorumladı. 

Sonbahar kış mevsimi genellikle canlı renklerin bir kenara bırakıldığı, tabiri yerindeyse bayanların artık daha koyu renkler giyinerek, daha negatif bir enerjiye sahip oldukları mevsimler olarak biliniyor. Gerçekten de yaz aylarında trend olan parça ve modellere baktığımız zaman daha canlı renklerin hakim olması ve kadınların içini açan renklerle koleksiyonların oluşturuluyor olması; bu düşünceyi perçinliyor.

Ancak tesettür giyim alanında 2014 – 2015 Sonbahar Kış sezonu için yapılan bluz tasarımlarında böyle bir durum söz konusu değil. Evet daha koyu renkler hakim yine bluzlarda; ancak kırmızı, sarı, turuncu gibi yaz mevsimini bize hatırlatan renkler de bluzlarda yerini alıyor. Bu sayede Sonbahar Kış döneminde de tesettüre uygun giyinmeyi tercih eden kadınlar pozitif enerjiye sahip olabilecekler.

2014 – 2015 Sonbahar Kış bluz modellerine baktığımızda geçen senelere oranla daha modern ve daha şık tasarımların koleksiyonlarda yer aldığınız görüyoruz. Geçen senelerde klasik her sene aynı bluzlar tasarlanıyor ve kadınların beğenisine sunuluyordu. Ancak bu sene durum biraz daha farklı olacak. Günümüz modern yaşantısına uygun, birbirinden şık bluz modelleri 2014 – 2015 Sonbahar Kış tesettür giyim bluzları içerisinde kendisine yer bulacak. Bu sayede kadınlar hem daha şık olma, hem de modaya daha yakın bir görünüm elde etme fırsatı bulacaklar.

2014-2015-Sonbahar-Kış-Bluz-Modelleri 2014-2015-Sonbahar-Kış-Tesettür Bluz-Modelleri-5-

2015 Sonbahar Kış Tesettür Abiye Modası

Tesettür giyim sektöründe elbiselerin renkleri kumaşları ve en önemlisi de tasarımları hızlı bir şekilde değişiyor. Yazlık ve sezonluk elbise modelleri gidiyor onların yerine sonbahar sezonu ve kışlık elbise modelleri geliyor. Tesettür giyim marklarının özellikle üzerinde tasarımcılarının kafa yorduğu ve çalıştığı abiye modelleri kış sezonu içinde iddialı ve yoğun bir çalışmanın ürünü olduğu kesinlikle ortada. Özellikle Kayra, Armine, Tekbir, Doque, Tuğba gibi tesettür abiye sektörünün öncü firmaları 2015 Sonbahar Kış Tesettür Abiye Modası için belirleyici bir rol oynamıştır diyebiliriz.

Özellikle de kıl sezonu iççin tasarımcıların ve Kayra markasının özel bir koleksiyon olarak sunduğu Taş işlemeli abiye modelleri kışlık abiye modelleri arasında dikkat çekmeyi başarmış durumda.

2015_Sonbahar_Kis_abiye Koleksiyonu

Muslima-Tesettür Giyim-2013-2014 Sonbahar-Kis Koleksiyonu-16

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative