SÜRPRİZ ZİYARET

“Bir yanları eksik, bir yanları buruk!”

Altunbilekler Mutfak Anneleri ‘Anneler Günü’ nedeniyle kimsesiz çocuklarla buluştu…

Ankara’nın Marketler Zinciri Altunbilekler, ‘Anneler Günü’ dolayısıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Pursaklar Sevgi Evleri’ne anlamlı bir ziyaret gerçekleştirdi. Mutfak Annelerinin de içinde yer aldığı Altunbilekler çalışanlarından oluşan heyet,  kimsesiz çocuklarla sohbet etti ve beraberinde getirdikleri hediyeleri paylaştı.

Altunbilekler mağazalarında çalışanların ihtiyaçlarını karşılamak, motivasyonunu sağlamak üzere özel olarak istihdam edilen, çalışanlara bir nevi ‘anne’lik yapan Mutfak Anneleri, anne şefkatine hasret çocukların yanında duygularını gizlemeye çalışırken, ziyaret çıkışında ise gözyaşlarına engel olamadılar.

Sevgi Evleri yöneticileri tarafından kurum ve çocuklar için yapılanlar konusunda bilgilendirilen heyet, kendilerini karşılayan çocuklarla evi gezdi. Çocuklarla dersleri, hobileri, Sevgi Evleri’nde günlerinin nasıl geçtiği konularında sohbet eden Mutfak Anneleri ile çocuklar arasında duygusal anlar yaşandı.

DÜNYALARI VERSEK SANKİ MUTLU OLMAYACAKLAR

Ziyarette yer alan Altunbilekler Kuşçağız Şubesi’nin Mutfak Annesi Yıldız Dağ, iki çocuğu olduğunu belirterek, “Anne olduğum için daha da çok duygulandım. Çocuklarla beraberken hem sevindim hem üzüldüm. Sevgi Evleri’nde her şeyleri dört dörtlük. Evleri çok güzel. Bütün ihtiyaçları karşılanıyor, çalışanlar çocuklarla çok ilgili. Ama bir yanları eksik ve bir yanları buruk… Bunu derinden hissediyorsunuz. Hiçbir şeyin anne babanın yerini tutmadığını bir kez daha gördüm bugün. Dünyaları versek sanki mutlu olmayacaklar gibi. Ziyarette ‘annelik’, ‘Anneler Günü’ konusunu hiç açmadık” dedi. Altunbilekler’e bu organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür eden Dağ, “Böyle duyarlı bir organizasyonun içinde yer aldığım için çok mutlu oldum. İyi ki bu ziyaret için gönüllü olmuşum, iyi ki buraya gelmişim” diye konuştu.

DSC_0483

“YUVA ALGIMIZ DEĞİŞTİ”

Aynı şubede Unlu Mamuller reyonunda çalışan 4 çocuk annesi Şenay Güneş ise, “Çocukların evleri, odaları mükemmel. Ama bir şey eksik. Bunu çok net görebiliyorsunuz” dedi. Çocukların kendilerini çok iyi karşıladığını, sevindiklerini anlatan Güneş, geçmişte kimsesiz çocukların çok kötü koşullarda barındıkları günlerin geride kaldığını görmekten çok mutlu olduğunu belirterek, “Gördüğüm manzaradan çok mutlu oldum. Çocukların yaşadıkları yer, gördükleri hizmet mükemmel” dedi. Ziyarette çok duygulandığını vurgulayan Güneş, “Bu organizasyonu düşünenlerden Allah razı olsun. Geçmişten gelen olumsuz yuva algımız değişti. Burası çok korunaklı ve güvenli bir yer. Ben tek başıma istesem giremezdim. İyi ki bugün biz buradaydık” diye konuştu.

“ÇOCUKLAR GÜVENLİ VE HUZURLU BİR ORTAMDA”

Pursaklar Sevgi Evleri’ni ziyaret eden 20 kişilik Altunbilekler ekibinde gönüllülük esasına göre belirlenen Mutfak Anneleri’nin yanısıra Altunbilekler Bölge Müdürü Emine Ünal, Pazarlama Müdürü Güven İnanç, Halkla İlişkiler Uzmanı Ezgi Tükel, Pazarlama Asistanı Ömer Coşkun da yer aldı.

“Daha İyisi İçin” sloganıyla 2015’e girdiklerini kaydeden Pazarlama Müdürü Güven İnanç, “Geçtiğimiz yıl Anneler Günü’nde Sevgi Evleri’ne müşterilerimizle birlikte gelmiştik. Bu yıl da çalışanlarımızla birlikte çocuklarımızı ziyaret ettik. Mağazalarımızdaki Mutfak Annelerimiz, çalışanlarımıza sergiledikleri anne şefkatini kimsesiz çocuklarla da paylaştılar. Çocukların aile boşluğu bizi hüzünlendirdi. Ancak çocukların güvenli ve huzurlu bir ortamda yaşıyor olmasından, çalışanların ilgisinden de memnuniyet duyduk” dedi.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative