Tatilin başlaması ile birlikte öğrencilerin akınına uğrayan ANKAmall AVM’de, miniklere inşaat ustalığı ve aşçılıkta maharetlerini sergileme imkânı sunulurken babalara da dev kumandalı iş makinelerinin yer aldığı parkurda çocuklara eşlik ederken, anneler de özgürce alışveriş yapmanın keyfi sunuluyor.

ANKAmall AVM, yarıyıl tatilinin başlaması ile birlikte öğrencilerin akınına uğrarken, birçok etkinliğe de ev sahipliği yapıyor. Eğlenceyle eğitimin bir arada sunulduğu etkinliklere, çocuklar kadar anne ve babalar da yoğun ilgi gösteriyor.

ANKAmall’un – 1’inci katında oluşturulan “İnşaat  Atölyesi” alanında, miniklere her türlü inşaat malzemesini tanıma ve kullanma imkanı sağlanıyor. İnşaat atölyesinde seans başlamadan, baret, eldiven, gözlük ve yelek giydirilen miniklere öncelikle iş güvenliğinin önemi anlatılıyor. Uzmanlar eşliğinde testereyle ağaç kesimi yapılmasının ardından elde edilen parçalar, elektronik tornavida kullanılarak vidalarla birleştiriliyor. Ahşaba şekil vererek unutamayacakları bir deneyim yaşayan minikler, bir başka stantta da tamamen gerçek malzemelerle çimento harcı karıp tuğlalarla minik yapılar inşa ediyor. Seansı bitiren minik ustalar, “ANKAmall Ustalık Sertifikası” ile ödüllendiriliyor.

Farklı yaş grubundan hem kız hem de erkek çocuklarının ilgisini çeken bir diğer etkinlik ise “ANKAmall Mutfak”… Çocuklar her türlü mutfak aletinin bulunduğu etkinlik alanındaki masalarda uzman eğitmenler gözetiminde kek ve kurabiye yapmayı öğreniyor. Hijyenin önemini uygulamalarla kavrayan minik aşçılar, gerçek hamur malzemelerini yoğurarak hazırladıkları kek harcını kalıplara dolduruyorlar, ardından şekil verdikleri kurabiyelerle birlikte fırında pişiriyorlar. Seansın sonunda mutfak becerilerine göre çocuklara puan veriliyor. Çocuklar da kazandıkları puanlarla “ANKAmall Market”ten alışveriş yapma hakkı kazanıyor.

ANKAmall AVM’nin yarıyıl tatili etkinlikleri arasında yer alan inşaat makineleri ve kamyon platformunda ise Avrupa’da büyük ilgi gören hobi araçları tanıtılıyor. Uzaktan kumandayla hareket ettirilen gerçeğinin 1/14 oranında küçültülmüşü olan makine ve kamyonlarla hafriyat alanı turlanıyor. Eğitmenler eşliğinde araçları kullanan çocuklar, trafik kuralları hakkında da bilgilendiriliyor. Çocuklar kadar babalarının da ilgisini çeken etkinlik, annelere de “evin çocukları” oyundayken özgürce alışveriş yapma fırsatı sunuyor.

ANKAmall yarıyıl tatili etkinlikleri 8 Şubat’a kadar devam edecek.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative