1998 yılından itibaren faaliyet gösteren ANKAVİLLA, üzerine aldığı sorumlulukları eksiksiz ve zamanında yerine getirmeye devam ediyor. Günümüzde, gelişmiş birçok ülkenin uzun zamandır kullandığı çelik taşıyıcı sistemler ile imalat yapan ANKAVİLLA, bünyesinde kullandığı teknoloji ile güvenliği, hızı, kaliteyi ve betonarme yapılara göre daha düşük maliyetli olan hafif çelik Prefabrik konutları ANKAVİLLA markasıyla Ankara’da üretmektedir.

Ankara’da yerleşik tesisleri ve gelişmiş teknolojik imkanlarıyla Türkiye’nin dört bir yanına anahtar teslimi hafif çelik ev ve villalar kuran ANKAVİLLA, çelik ev, prefabrik ev, prefabrik ofis, prefabrik yatakhane,  prefabrik yemekhane,  prefabrik konteyner evlerini müşteri isteğine göre her türlü yaşam alanına uyarlayarak sunuyor.

ANKAVİLLA LOGO

 

ANKAVİLLA Genel Müdürü İnşaat Mühendisi Erdal Çaşka ile çelik ve Prefabrik yapıların bilinmeyenleri, özellikleri hakkında Çarşı Alem Gazetesi olarak sohbet ettik.

DSCF7417

Erdal Çaşka, yaptığımız sohbette Prefabrik ve çelik yapılar hakkında şu ifadelere yer verdi:

Son yıllardaki konut talebinin artması, konut fiyatlarını oldukça yukarıya çekmiştir. Konut fiyatları asıl değerlerinin çok üzerinde fiyatlara ulaşmıştır. Tabi ki kısıtlı bütçesi olan vatandaş, başka arayışlara girmiştir. Başka ülkelerde yaygın olarak kullanılan diğer yapı türleri artık ilgimizi çeker duruma gelmiştir. Bunlar değişik isimlerle anılsalar da, temel özellikleri hızlı üretilmeleri, müstakil olmaları, güvenli olmaları fiyat avantajı sağlamaları gibi bir dizi avantajı beraberlerinde getirmektedirler.

Prefabrik ev, çelik ev veya hazır ev olarak adlandırılmaktadırlar. Birbirlerine benzer tarafları olduğu gibi farklılıkları da bulunmaktadır.

Çelik konstrüksiyon evler, çelik kolon ve kirişlere sahiptir. Taşıyıcı kısmı çelik olan bu evlerde duvar olarak beton, çelik gibi çeşitli malzemeler kullanılabilir. Çelik evler çoğunlukla yapıldıkları yerden taşınmazlar. Çelik evlerde kat sınırlaması yoktur, istenildiği kadar katlı yapılabilir, hatta dünyanın en yüksek binaları çelik konstrüksiyon olarak inşa edilmişlerdir.

IMG_4357

Prefabrik evlerde ise ayrı bir taşıyıcı malzeme yoktur. Taşıyıcı görevini duvarlar görmektedir. Duvarlar saç, plastik veya başka malzemelerden üretilebilir. Genellikle 1 veya 2 kat olarak inşa edilirler, çok katlı olmaya müsait değildirler.

Her iki yapı türü de betonarme binalara göre kat kat hızlı inşa edilirler. Depremde daha dayanıklıdırlar. Her ikisi de betonarme binalara göre daha uygun fiyatlara sahiptirler.

Bir deprem ülkesi olan Türkiye’ de, inşaat sektöründe çelik kullanımının son derece isabetli bir tercih olacağı kuşkusuzdur. Çelik, depreme en iyi karşılık veren malzemedir. Esnekliğinin ahşaba oranla 21, betonarmeye (beton+demir donatı) oranla 10 kat fazla oluşu, kötü zeminli bölgelere de tam uyum sağlamaktadır.

BETONARME EVLERDEN EKONOMİK VE AVANTAJLI

Prefabrik evler, müşteri isteğine göre her türlü yaşam alanına uyarlanabilmektedir. Birçok model seçeneği olan bu evlerin, kurulacağı çevre koşullarına uygun şekilde üretim yapılmaktadır. Tek katlı olabileceği gibi çift katlı ev seçenekleri de vardır. Betonarme evlerden hem daha kısa sürede hem de daha ekonomik olmaktadır. Hızlı montaj, ekonomik, taşınabilirlik ve şık görünüşleri gibi özellikleri ile prefabrik evler, betonarme binalara göre daha avantajlıdır.

IMG_4358

Sağlıklı ekonomik güvenli yaşam alanları yaratmak isteyen insanların yeni tercihleri prefabrik evlerin kullanımının artmaya başladığını izlemekteyiz. Ekonomik olarak rahatlama getiren daha kolay ulaşılan bu yapılar sağlamlığı, sağlıklı yapılar olması depreme karşı korunaklı oluşu nedenleri ile tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Güvenli yapı olarak adlandırılan bu yapılar, malzemelerindeki seçimler dolayısıyla insan sağlığına zarar vermemekte ısı ve enerji yalıtımı sağlandığı için ekonomiye ayrı bir katkı sunmaktadır.

ESTETİK VE KULLANIŞLI

Yapım aşamasının hızlı bir süreçte tamamlanması kullanıcının konutuna daha çabuk sahip olmasını sağlamaktadır. Dayanıklılığı sayesinde uzun yıllar sorunsuzca yaşam olanağı sağlayabilmekte ve Yer ile çevre koşulları değerlendirilmesi yapıldıktan sonra yapım aşamasına geçilen prefabrik çelik evler estetik ve kullanışlı olmaktadırlar.

Çelikten yapılan bu binalar dirençli ve güvenlidir. Doğanın verebileceği tüm zararlara karşı hazırlıklıdırlar. Yıllarca doğa şartlarından etkilenmeden kullanılırlar. Gelişen prefabrik teknolojisi kullanım alanlarını da farklılaştırmıştır. Bugün sadece konut olarak değil, belediyelerden askeriyeye kadar birçok alanda güvenle kullanılmaktadır.

ANKAVİLLA Prefabrik Evlerin Avantajları

 • Prefabrik hafif çelik yapılar diğer yapılara göre daha esnektir, depreme ve zemin kaymalarına dayanıklıdır.
 • Isı ve ses yalıtımı diğer yapılara göre 5 kat fazladır.
 • Modüler yapılar olmasından dolayı daha önceden planlanarak ve ihtiyaçlara göre üretilir.
 • Betonarme yapılara göre çok daha pratik olup çok daha kısa sürede teslim edilebilir.
 • Her türlü alana, büyüklüğe ve isteğe göre projelendirilerek üretim yapılabilmektedir.
 • İmalat fabrikamızda yapıldığı için, yerinde montajı çok kısa sürede yapılır.
 • İsteğe göre çatı kaplama malzemesinin ve duvar kaplama malzemesinin ham madde özelliğinden rengine kadar, birbirinden zengin olanaklar sunuyoruz.
 • Montajlarımızda bağlantı noktalarını kaynak ile değil, daha sağlam olan vidalama sistemi kullanıyoruz.
 • İnce işçilikler, iç kapılar, mutfak dolabı, musluklar, anahtar prizler, parke, vitrifiye malzemelerinin montajı yapılarak müşteriye teslim edilir.
 • ANKAVİLLA Prefabrik konutları Türkiye’nin her yerinde yapabilmektedir.
 • ANKAVİLLA Prefabrik konutları sadece hafta sonu veya hobi evleri olarak değil, yılın her günü rahatlık ve güvenle oturabileceğiniz konutlardır.
 • ANKAVİLLA olarak yaptığımız Prefabrik evlere 10 yıl garanti vermekteyiz.
Google Analytics Alternative