40 milyon TL bütçeyle düzenlenen ilk iki yılında, dünyaca ünlü yıldızları Başkente getiren Ankara Alışveriş Festivalinin, bu yılki bütçesi 4 milyon TL olarak açıklandı. salih bezci, dar bütçeyle yıldız getirmenin planlarını yaparken, ATO Başkanı Salih Bezci, “Bu sene az parayla çok iş yapacağız” dedi

Başkentte bu yıl 4’üncüsü düzenlenecek olan Ankara Alışveriş Festivalinin bütçesi belli oldu. 2012 ve 2013’de 40 milyon TL olan, geçen yıl ise 12.5 milyon TL’ye düşen festivalin bu yılki bütçesinin 4 milyon TL olduğu açıklandı. Ankara Hürriyet’e konuşan ATO Başkanı Salih Bezci, “Bu sene az parayla çok iş yapacağız” dedi. Bütçe sıkıntısının olmadığı festivalin ilk iki yılında, dünyaca ünlü yıldızları Ankara’ya getiren Ankara Alışveriş Festivali’nin, bu yıl nasıl bir yol izleyeceğiyle ilgili soruya Salih Bezci, şunları söyledi:

ÖDENEK YÜZDE 5’İ GEÇEMİYOR

“Kesin olmamakla birlikte festival, arefe günü veya Ramazan Bayramı’nın birinci günü başlayacak. Bu hafta içinde, Festival Düzenleme Komisyonu toplanacak ve kesin tarih ile festival yüzü netleşecek. TBMM’de kabul edilen ‘perakende ticaretin düzenlenmesi hakkında kanun tasarısı’na göre kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının, düzenleyeceği festivaller için ayıracakları ödenek miktarı, bütçelerinin yüzde 5’ini geçemiyor.

BÜYÜK İŞLER BAŞARACAĞIZ

Biz de buna istinaden ATO olarak 4 milyon TL bütçe ayırdık. Sponsorluklarla rakam daha da yükselecek. Festival sistemi oturdu, geçen sene ki festivalde de az bütçeyle çok iş gördük. Ankara’nın alışveriş turizmine büyük katkı sağladık ve kentin reklamını yapmış olduk. Bu yıl var olan bütçemizle büyük işler başaracağız.”

Google Analytics Alternative