Güzel dekorlu mağazalarıyla marketçiliğe farklı bir soluk getiren Beğendik, iflas erteleme istedi. İflas erteleme başvurusu Beğendik ve grubun geçtiğimiz sene satın aldığı Real mağazaları için yapıldı. Mahkeme iflas erteleme başvurusu yapılan şirketler için tedbir kararı verdi ve kayyum ataması yaptı

46 mağazası bulunan Beğendik ve 12 mağazası bulunan Real için iflas erteleme başvurusu geçtiğimiz 7 Nisan günü yapıldı. İstanbul Anadolu 3. Asliye Ticaret Mahkemesi, 8 Nisan günü Beğendik Yiyecek İçecek Gıda Turz. Hiz. İşl. San Ltd. Şti., Beğendik Mağaza İşletmeleri San. Tic. AŞ ve Real Hipermarketler Zinciri AŞ için yapılan başvuruyu 8 Nisan günü karara bağladı.

Mahkeme, tedbir kararı vererek, şirketleri hacizlere karşı korumaya aldı. Mahkemenin tedbir kararı ile birlikte kayyum ataması da yapıldı. Mali Müşavir Mehmet Yorulmazer ve Uğur Gürsoy şirkete kayyum olarak atandı.

Dava dosyasında yer alan bilgilere göre, Beğendik Mağaza AŞ’nin 130 milyon 758 bin TL, Beğendik Yiyecek şirketinin 11 milyon 443 bin TL borca batık oldukları kaydedildi.

 

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative