Yaklaşık 19 yıldır Ankara’da sanat eğitimi alanında hizmet vermekte olan DOSEM Sanat Merkezinde; Resim, Müzik, Dans, Tiyatro ve Sinema alanında kurslar mevcut.

Güzel Sanatlar Fakültelerine ve Resim İş Bölümlerine hazırlanmak isteyen öğrenciler genellikle Meslek Liseleri Grafik Bölümleri, Güzel Sanatlar Liselerinin ilgili bölümlerinde okuyan ve diğer okullarda okuyan sanata meraklı öğrenciler DOSEM’in hazırlık kurslarına katılarak üniversiteye girebiliyor .

05-70 aralığında her yaşta ki insan, dilediği gruba katılıp sanat eğitimi alabiliyor. DOSEM SANAT MERKEZİ eğitmenlerinden Orhan Doğru, DOSEM’e ağırlıklı olarak güzel sanatların lise ve yüksek öğrenim özel yetenek sınavlarına hazırlanan öğrencilerinin daha yoğun ilgi gösterdiğini belirtti

Eğitmen Orhan Doğru DOSEM ile ilgili şu bilgileri verdi;

Kurumumuz yaklaşık 19 yıl önce Ankara’da  eğitim ve öğretim faaliyetine başlamıştır. Kursumuza katılan öğrencilerimize Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilmektedir. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olması sebebiyle eğitim faaliyetlerine daha profesyonel bir yaklaşım tarzı benimsemiştir. Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı standartlarına uygunluğu yanı sıra alanlarında uzman kadrolu öğretmenlerimiz ile eğitim vermektedir. Kurulduğundan bugüne kadar birçok başarıya imza atmıştır.

Bugüne kadar kurslarımıza katılan yüzlerce öğrencimiz Güzel Sanatlar Fakültelerinin, Güzel Sanatlar Eğitim Fakültelerinin ve Güzel Sanatlar Liselerinin özel yetenek sınavlarında başarılı olmasını sağladık. Çalışmalarımız ve almış olduğumuz başarılar ilgililerce izlenmekte ve taktir görmektedir.

Sanat eğitimi alanında devam eden faaliyetlerimize yeni sanatsal aktiviteler katmak ve daha fazla kitlelere ulaşmak  için çalışmalarımıza  hızla devam etmekteyiz. En geniş kitlelere ulaşmayı hedefleyen kurumumuz bu sayede yetenekli ve sanata karşı duyarlı olan gençleri tespit ederek onları en iyi şekilde yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Bu suretle ileride ülke sanatı için önemli atılımlar yapabilen sanatçı adayları yetişmesine imkan ve olanak sağlamaya çalışıyoruz. Bunun devamı için aynı gayret ve disiplin içerisinde çalışmalara devam etmekteyiz.

DOSEM olarak sanat dilini kullanarak insanlar ve toplumlar arasında barışı sağlamak, mutlu ve huzurlu bireylerden yola çıkarak kültürlü ve bilinçli toplumlar oluşturmayı amaç edinmiş ve çağdaş bir eğitim ile bilinçli, disiplinli ve güler yüzlü davranmayı misyon edinmiştir.

Eğitmenlerimiz alanlarında uzman sanat eğitimcisi ve akademisyenlerden oluşmaktadır 05-12 yaş grubu öğrencilere hafta içi ve hafta sonu olmak üzere; resim müzik dans drama gibi sanat etkinlikleriyle paket program sunmaktadır hobi grubunda ağırlıklı olarak resim ve müzik alanında yoğunluk yaşamaktayız küçük çocuklarda sanat eğitiminin amacı, çocukları sanatçı yapmak değil tabi ki. çocuğun sosyalleşmesi, göz, el, işitsel duyu ve bedenin gelişmesine katkı vermektir  büyük şehirde yaşamanın oluşturduğu stresten uzaklaşmak ve sosyal kültürel yaşamında nitelikli bir yol çizmeyi hedefler. Haftanın 6 günü sanat eğitiminin verildiği merkezimizde ayda bir Edebiyat Kulübünün toplantıları düzenlenmektedir

Halen Ankara’da çalışmalarına devam eden kurumumuza siz sanat severleri bekler saygılar sunarız.

Unutmayalım Doğru Seçimler Doğru Sonuçlar  Yaratır.

DOSEM SANAT MERKEZİ: Fevzi Çakmak 1 Sokak NO: 18/7 Kızılay- Ankara adresinde…

Telefon ile bilgi almak isteyenler ise: 0312 229 31 12 ile 0505 373 81 76 numaraları arayabilirler.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative