Ankara Zafer Koleji öğrenciler, sıradışı bir dünya rekoruna imza attı. Okulun kurucusu merhum Ali Demir’in anısına gerçekleştirilen organizasyonda öğrenciler eğitimle ilgili tam 2 bin adet mesaj yazıp, 2 bin fidan dikerek, Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi başardı

IMG_0159

Çayyolun’da faaliyet gösteren Zafer Koleji, anlamlı bir etkinliğe imza attı. Geleneksel hale getirilmesi planlanan etkinlik çerçevesinde okulda eğitim gören öğrenciler, eğitimle ilgili binlerce mesaj hazırladı. Söz konusu mesajlar daha sonra büyük bir sandığa konuldu. Sandıklar ise kısa bir süre önce aramızdan ayrılan Zafer Koleji kurucusu merhum Ali Demir’in anısına oluşturulan Fikir Ormanı’na gömüldü.

Mesajları gömdükten sonra alana 2 bin adet fidan diken öğrencilerin bu etkinliğini Guinness temsilcisi de izledi.

IMG_0244

Guinness Rekortmeni Onur Tümer’in işbirliği ile gerçekleşen organizasyonda, çocukların 2 bin eğitim mesajıyla dünya rekoru kırdıkları ve Guinness Rekorlar Kitabına girmeyi hak kazandıkları açıklandı. Rekor denemesinin başarıyla sonuçlanmasının mutluluğunu yaşayan okul yetkilileri, sandıkla toprağa gömülen mesajları, 10 yıl sonra çocuklar tarafından bulundukları yerden çıkarılıp okunacağını bildirdi.

Etkinliğe katılan Zafer Koleji Kurucusu merhum Ali Demir’in eşi Müzeyyen Demir, “Hem doğa, hem de eğitim geleceği şekillendiren çok kıymetli unsurdur. Öğrencilerimizin doğayla buluşması ve onlara çevre bilincinin aşılanması bizleri mutlu ediyor. Bir tabiat aşığı olan rahmetli eşim Ali Demir ismi, sevgili öğrencilerimiz tarafından dikilen fidanların oluşturduğu ormanda yaşayacak olması mutluluğumuzu mutluluk katıyor” dedi.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative