Kalite ve sürdürülebilir modayı en iyi fiyatla sunan, dünyanın en sevilen moda markalarından H&M, Türkiye pazarında hız kesmeden büyümeye devam ediyor

H&M ilkbahar sezonunda Bursa, İskenderun ve Edremit’te ilk mağazalarını açmaya hazırlanıyor. Yine aynı dönemde İzmir ve İzmit’te de ikinci, Antalya’da üçüncü, İstanbul’da ise on sekizinci mağazasıyla moda severlerle buluşacak. H&M, böylece Türkiye’deki mağaza sayısını 50’ye ulaştıracak.

Yıl boyunca her gün dünyanın farklı bir yerinde yeni bir mağaza açan H&M, İlkbahar’da Türkiye’deki büyümesine dört mevcut şehrin yanı sıra üç yeni şehir de ekleyerek devam ediyor. H&M Türkiye Ülke Müdürü Thomas Coellner açılışlarla ilgili düşüncelerini şu sözlerle ifade ediyor; “H&M olarak 2015 yılını Türkiye pazarında başarıyla tamamladık. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’deki genişlememize mağazalaşma adına geçtiğimiz yıla oranla yüzde 15 büyümeyle devam etmeyi hedefliyoruz. Bu güzel ülkedeki performansımızdan çok memnunuz ve her bir ili yatırım adına büyük potansiyel olarak görüyoruz. Yeni açılışlarımızla Türkiye’de yaklaşık 200 kişiye daha istihdam sağlıyor olacağız.”

Milyonlarca tüketicinin dünya trendlerini takip etmek ve modaya en iyi fiyatla sahip olmak için tercih ettiği H&M, hareketli Türkiye pazarına büyük önem veriyor. H&M’in İzmir’deki ikinci mağazası Mavibahçe AVM’de, İstanbul’daki on sekizinci mağazası Akasya Park AVM’de, İzmit’teki ikinci mağazası 41 Burda AVM’de, Bursa’daki ilk mağazası Bursa Endülüs Park AVM’de, Hatay İskenderun’daki ilk mağazası Park Forbes AVM’de, Edremit’teki ilk mağazası Novada Edremit AVM’de, Antalya’daki üçüncü mağazası ise Manavgat Novada AVM’de açılacak.

H&M Türkiye pazarına 2010 yılında giriş yaptı. H&M Türkiye şu anda operasyonlarını Türkiye çapında 16 şehirde 43 mağaza ile yürütüyor. H&M müşterilerinin kişisel stillerini yaratabilmeleri için en son trendleri ve ilham veren parçaları içeren geniş bir ürün yelpazesi sunuyor. H&M mağazalarına her gün yeni ürünler giriş yapıyor. H&M 2016 yılında açacağı mağazalarla yaklaşık bin 500 kişiye istihdam sağlamayı planlıyor.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative