Türkiye’nin öncü perakende zinciri Migros, alışverişin yeni icadı Hopi’nin avantajlarını gıda perakendesine taşıdı. Boyner Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, “Migros ile birlikte Hopi, 360 derece alışveriş deneyimi sunma yönünde çok büyük bir adım attı. Migros perakende sektörünün en dinamik oyuncusu. Bu açıdan Migros ve Hopi’nin yenilikçi vizyonu aynı.”

Alışverişin app’i Hopi, Türkiye’nin öncü  perakende zinciri Migros ile gıda perakendesine girdi. Bu işbirliğiyle birlikte Hopi’liler, Migros Grubumağazalarından yapacakları alışverişlerde Paracık kazanıyor ve kullanabiliyor. Akıllı telefonuna Hopi indiren herkes Migros Grubu mağazalarındaki Hopi avantajlarından yararlanabiliyor.
Müşterilerin alım gücü artacak
Hopi’nin altı ay gibi kısa bir sürede 2,5 milyon üyeye ulaşarak çok hızlı büyüdüğünü vurgulayan Boyner Grup CEO’su ve Yönetim Kurulu Başkanı Cem Boyner, Migros işbirliğiyle ilgili şöyle konuştu: “Migros’la işbirliğimizden son derece mutluyuz. Migros, Türkiye’nin en dinamik perakendecisi. Bu açıdan Migros ve Hopi’nin yenilikçi vizyonu aynı. Migros işbirliğiyle birlikte Hopi, 360 derece alışveriş deneyimi sunma yönünde çok büyük bir adım attı. Hopi, Migros işbirliğiyle birlikte gıda perakendesine de girdi. Bu, müşterilerimizin alım gücünü artırmak adına da çok önemli bir gelişme. Hopi’liler hem üye markalardan yaptıkları alışverişlerden kazandıkları Paracık’ları Migros’ta kullanabilecek hem de Migros alışverişlerinden Paracık kazanarak yine Migros’ta ya da diğer üye markalarda değerlendirebilecekler.”

Hopi’nin üye marka sayısını 2016’da 100’lü sayılara çıkarmayı hedeflediklerini de sözlerine ekleyen Boyner, “Akaryakıt, yeme içme, sinema sektöründen üye markalarımızın da eklenmesiyle birlikte Hopi, alışverişin vazgeçilmezi olacak.” dedi.

Hopi avantajları artık gıda perakendesinde
Migros işbirliği ile birlikte Hopi’nin avantajlarının Türkiye’nin 7 bölgesindeki bin 326 Migros Grubu mağazasına taşınacağını belirten Migros Ticaret AŞ Genel Müdürü Özgür Tort: “Her gün mağazalarımızdan içeri 1 milyon 750 bin müşterimiz giriyor. Migros olarak gıda perakendeciliğinde hayata geçirdiğimiz uygulamalarla sektöre yön verirken tüketicinin alışveriş alışkanlıklarına tam yanıt veren kampanyalarımızla da fark yaratmaya devam ediyoruz. Müşterilerimizin sadakatini artırmanın yolu onları tanımaktan, beklenti ve ihtiyaçlarına yönelik teklifler sunmaktan geçiyor. Her müşteri, bizim için tek müşteridir. Bu bakış açısıyla her müşterimize ‘Tam Bana Göre’ diyecekleri, yaşam tarzlarına ve geçmiş alışveriş alışkanlıklarına uygun farklı kampanyalar tanımlıyoruz. Şimdi de Hopi ile gerçekleştirdiğimiz işbirliğiyle müşterilerimiz, Migros Grubu mağazalarından yaptıkları alışverişlerden Paracık kazanacak ve bunları mağazalarımızda harcayabilecekler.” dedi.

Üye marka sayısı 2016’da 100 olacak
Boyner Grup’un yeni icadı Hopi, altı ayda 2,5 milyon üyeye ulaştı. Hopi, üyelerine bugüne kadar 30 milyon Paracık kazandırırken Hopi’liler üye markalardan yaptıkları alışverişlerde bu Paracık’ları katlayarak 50 milyon Paracık olarak harcadı.

Hopi’nin birinci yılının sonunda 5 milyon üyeye ulaşması hedefleniyor. Hopi ekosisteminde hazırgiyimden ayakkabıya, otel rezervasyonundan araç kiralamaya, online kitap alışverişinden online hazırgiyim alışverişine, eğlenceden elektroniğe kadar 35 üye marka bulunuyor. Hopi üye marka sayısının 2016’da 100’lü sayılara yükselmesi planlanıyor.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative