93 yıllık gıda firması İkbal, Türkiye’de et sektöründe bir ilke imza attı. İkbal, Afyon’da bulunan üretim tesislerini Türkiye ve dünyanın kontrolüne açtı.

1922 yılında Afyon’da kurulan, dededen toruna nesiller boyu devam eden işleyişi, tüketicilerine duyduğu saygı ve şeffaflık politikasıyla İkbal Gıda tesislerindeki üretim aşamalarını izlenebilir hale getirdi. Tüketicilerin üretimin her anına erişimini sağlamak ve dileyen herkesin canlı olarak üretimi izleyebilmesi için İkbal, fabrikasında kurduğu kamera sistemi ile tüm dünyaya internet üzerinden www.ikbalgida.com adresinden canlı yayın yapıyor.

Et sektöründe bir ilke imza atarak üretimini tüketicilerinin kontrolüne açan İkbal Gıda Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Evren konuyla ilgili olarak “İkbal olarak kurulduğumuz günden bugüne dedelerimizden bize kalan en önemli miras şeffaflığımız, güvenilirliğimiz ve müşterilerimiz için kaliteli ürün üretmektir. Yıllardır bu anlayışı benimseyerek, İkbal müşterilerine hak ettikleri en iyi, en kaliteli ürünü sunmak için çalışıyoruz. 93 yıllık tecrübemizi işimize yansıtıyoruz, her gün markamızı geliştirmek için neler yapmamız gerektiğini düşünerek hız kesmeden ilerliyoruz. Bu doğrultuda sektörümüzde bir ilki gerçekleştirdik. Fabrikamızda kurduğumuz kamera sistemi ile tüketicilerimiz üretim aşamalarımızı tüm şeffaflığı ile izleyebilmektedirler. Bu sistem sayesinde müşterilerimiz sofralarına getirdikleri tüm İkbal ürünlerini gönül rahatlığı ile tüketebilirler” şeklinde açıklama yaptı.

2015 yılında yüzde 15’lik bir büyüme hedeflediklerini vurgulayan İbrahim Evren, üretim tesislerinde yılda 20 bin ton işlenmiş et ürünü üretebildiklerini, İkbal Gıda olarak tüketicileri, çalışanları ve et sektörü için yatırımlarına devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Sucuk ürünlerinin yanında sosis, salam ve diğer işlenmiş et ürünleri de üreten İkbal, 5 Bölge Müdürlüğü, lojistik alt yapısı ve birlikte çalıştığı 50’nin üzerinde bayisi ile hizmet sektöründe yer alıyor.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative