Türkiye’nin lider et üreticisi Namet, 894 milyon TL’lik cirosuyla, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde ilk 100’de yer alan tek kırmızı et firması oldu

Geçtiğimiz yıla göre, 20 basamak birden yükselen Namet, Kayar ailesinin öncü bir vizyonla şekillendirdiği profesyonel yönetim anlayışı sayesinde, etin her alanında lider olma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Sağlıklı, güvenilir, en ileri kalite ve hijyen standartlarında üretilen ürünleriyle yıllardır zirvede bulunan Namet, İstanbul Sanayi Odası’nın açıkladığı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde 116’ncı sıradan 96’ncı sıraya yükselerek ilk 100’de yer alan tek kırmızı et firması oldu.

Kayar ailesinin çizdiği vizyonla, sektörün her alanında lider olma yolunda emin adımlarla ilerleyen Namet, üretimini 68 milyon dolarlık yatırımla 2010 yılında devreye alınan, 34 bin 600 metrekarelik kapalı alana sahip Çayırova tesislerinde gerçekleştiriyor.

Hem üretim kapasitesini ve ürün çeşitliliği artırmayı hem de üretim teknolojilerini sürekli olarak güncel tutmayı hedefleyen Namet, bu doğrultuda, açılışından bu yana fabrikasına 20 milyon doların üzerinde ek yatırım yaptı.

Ticari faaliyetlerine 4 nesil önce başlayan Kayar ailesi, 1950 yılında kolektif bir şirket olarak Kayarlar Et’i kurdu ve kısa zamanda bu şirketi sektörün lider et üreticisi haline getirdi.

Sektöre kaliteli hammadde sağlamanın yanı sıra, güçlü bir marka şemsiyesi altında, şarküteri mamulleri sunmayı da hedefleyen Kayar ailesi, bu amacını gerçekleştirmek için 2005 yılında, Namet’i bünyesine kattı.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative