Kurumsal gayrimenkul danışmanlığı alanında hizmet veren JLL (Jones Lang LaSalle) ile 9 yıldır alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında faaliyet gösteren AVM Partners, güçlerini birleştirme kararı aldı.

Alkaş Danışmanlığı 2008’de satın alarak Türkiye’de mülk yönetimi, stratejik danışmanlık, araştırma, perakende hizmetleri ve proje yönetimi alanlarında hizmet vermeye başlayan JLL, yolunu 9 yıldır alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanında faaliyet gösteren AVM Partners ile birleştiriyor. AVM Partners’ın 200’den fazla çalışanı, faaliyetlerine JLL bünyesinde devam edecek.

JLL EMEA CEO’su Robert Bonwell konuyla ilgili olarak şöyle konuştu: “Müşterilerine mükemmel hizmet sunma ilkesine adanmış bu iki büyük şirketin birleşmesi çok heyecan verici. AVM Partners’ın alışveriş merkezi yönetimi ve kiralama alanındaki pazar liderliği ile JLL’nin küresel perakende ve yatırımcı ağı, iki kurum arasında müthiş bir uyum oluşturuyor.”

Hukuki danışmanlığını Esin Avukatlık Bürosu’nun üstlendiği birleşmenin ardından, dev güç birliğinin yönettiği ve kiralamasını yaptığı AVM sayısı 27’ye, alan ise 1 milyon metrekareden fazlaya çıkacak. AVM Partners’ın aktif olan projelerinin, JLL’nin global kiralama ve perakende deneyimi ile buluştuğu bu önemli birliktelik ile yönetim danışmanlığı, yeniden kiralama ve AVM yönetimi, Türkiye’de tek bir çatı altında toplanıyor.

Pazar lideri olma konusunda iddialı bir adım atan JLL Türkiye’nin Ülke Başkanı Avi Alkaş, “AVM Partners’ın Türkiye’deki faaliyetlerini ve kat ettiği yolu uzun süredir saygı ve hayranlıkla takip ediyoruz. Bizim hedefimiz Türkiye’de yakaladığımız büyümeyi sürdürmek ve Avrupa’nın ötesine geçmek. Bu hedefimiz doğrultusunda, Aydın Yurdum, Tarkan Ander ve Dora Şahintürk’ün ekipleriyle beraber JLL’e katılmasından büyük mutluluk duyuyoruz. Müşterilerimiz için birlikte yapabileceklerimiz konusunda çok heyecanlıyız.” dedi.

2006 yılında kurulan ve kısa sürede sektörün önemli oyuncuları arasında yer alan AVM Partners’ın Yönetici Ortakları ve JLL Türkiye’nin yeni Yönetim Kurulu Üyeleri Aydın Yurdum, Tarkan Ander ve Dora Şahintürk, “Bugüne kadar sağladığımız güçlü ve sürdürülebilir başarıyı, stratejik olarak bir adım ileriye götürerek, gücümüze güç katacak uluslararası bir iş ortağı ile ilerlemeye karar verdik. JLL, kurum kültürü, hizmet yaklaşımı, uluslararası perakendeci ve yatırımcılarla kurduğu güçlü bağlantıları ile bizim için hedeflerimize uygun bir tercih oldu.” diye konuştular.

Google Analytics Alternative