İdeal Kilonun Sırları

“Her insan o an için ihtiyaç duyduğu tüm kaynaklara sahiptir.”

                                                                                                                                                                     Milton Erickson

 

 

 


Günümüzde pek çok kişi sağlıklı yaşamak için profesyonel destek alıyor. Bununla birlikte kişinin kendi öz motivasyonu veya kendine olan inancı yeterli düzeyde olmadığı sürece atılan adımlar çoğu zaman sonuçsuz kalabiliyor. İç kaynakları açığa çıkartmak ve kişinin neler yapabileceğini görmesi ve inanması sağlığını yönetmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Kilonun ve stresin pek çok kronik hastalığa sebep olduğunu göz önünde bulundurursak ideal kilo için hedef adımlarını belirlemek ve ilk ne zaman başlayacağını bilmek sonrasında da sürdürebilmek çok önemlidir.

Kilo vermeye karar verdiğinizde belirleme sürecini geçip artık odaklanma noktasına gelmişsinizdir. Burada yapılacak pek çok alternatif vardır ama sizin için hangisi en doğru, nereden başlanmalı bunun kararına tam olarak varamayabilirsiniz. Doğru hedefler koymak bu noktada çok önemlidir. Çünkü ilk adımın atılması kadar doğru atılması da önemlidir. Bu durumda sizin için atılacak doğru adımları bir koçla planlamanız ve hedefleri belirlemeniz ideal kilonuza ulaşırken sizi yolda tutacak önemli bir noktadır.

Mevcut durumunuzda belki de her şeyi yaptığınıza ama hala ideal kilonuza kavuşamadığınızı bile düşünüyor olabilirsiniz. Peki, yaptığınız şeyler gerçek anlamda doğru mu yapılıyor yoksa sizin bakış açınızla doğru mu kabul ediliyor. İdeal kilonuza ulaşırken sizinle yol arkadaşı olmaya hazırım. Beraber çıkacağımız bu yolda doğru sonuca ulaşmak için kararlılıkla yolda devam etmeniz sağlamak ve zaman zaman motivasyonunuz düştüğünde veya ne yapacağınızı bilemediğiniz anlarda yanınızda olmak ise bir koç olarak benim görevim.

Unutmayın ki; değişim kaçınılmazdır. Her şey ve herkes zaman içerisinde değişmektedir.

Önümüzdeki günlerde, yeni yazılarımla, Çarşı Alem Gazetesinde ve web sayfasında sizlerle olmayı heyecanla bekliyorum.

Sağlıkla Kalın…

 

Funda Ekiz

Sağlıklı Yaşam Koçu

Fokus Akademi Eğitim ve Danışmanlık

Ücretsiz ve Ücretli eğitim /seminerlerden yaralanmak için üye olunuz .

 

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative