Yeni bir anlayış ve farklı bir bakış açısıyla 2013’de başlayan, GL Events & Arya Expo Fuarcılık işbirliğiyle 06-10 Nisan 2016 tarihlerinde Congresium ATO Fuar Merkezi’nde 4. Kez kapılarını açacak olan “ANKAFF Ankara Mobilya Fuarı”’nın organizasyonunu gerçekleştiren Arya Expo Fuarcılık’ın kurucusu Arkan Uluçay, fuarın gelişme sürecini ve 2016 yılı ile ilgili hazırlıklarını bizlerle paylaştı.

  • Ülkemizde birçok mobilya fuarı organize ediliyor. ATO Congresium Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ANKAFF 4.Ankara Mobilya Fuarı’nın farkı ve önemi nedir?

Ankara Türkiye’nin adı mobilya ile anılan ve “mobilya merkezi” olmuş ilk kentidir. “Siteler Ankara” 1960’lardan günümüze kadar önemli bir mobilya üretim ve satış adresi olmuştur. Büyüyen ve gelişen mobilya sektörümüzün kendi şehrinde ve üretim birimleriyle birlikte her yıl kendisini ulusal ve uluslar arası pazarlara tanıtma fırsatı bulduğu yer modern mimarisi ile ziyaretçilerini etkileyen ve konforlu bir ortam sunan ATO Congresium Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan ANKAFF Ankara Mobilya Fuarı’dır. Biz Ankara Mobilyası’nın kendine özgü çizgisini ve üretim gücünü kendi şehrimizde her yıl yeni modellerle alıcılarıyla buluşturuyoruz.

  • Bu yıl ANKAFF fuarı 4. Kez düzenleniyor. Geçen yıllardaki gelişmeleri anlatır mısınız?

Biz 2013’de yeni bir fuar için yola çıkarken tek bir düşüncemiz vardı. Ankara’da profesyonel anlamda ziyaretçinin hedeflendiği bir fuar gerçekleştirmek ve her yıl bu fuarda üretici ile toptancıları buluşturmak. Bu nedenle ilk fuardan itibaren katılımcıların “gerçek üreticiler” olmasına özen gösterdik. 2015 Fuarımızda “üretici katılımcı” oranı % 94 oldu. Bu bizim için “en büyük hedefin” gerçekleşmesi anlamına geliyordu. 2015 Fuarı sonrası ülke genelinde ve yabancı ziyaretçiler arasında Ankara çok daha fazla hakkında konuşulan bir “mobilya kenti” oldu. ANKAFF da aynı şekilde mobilya toptancılarının “ziyaret edilmesi gereken fuarlar listesinde” yerini aldı. Tabi bu ortamdan nihai tüketiciler ve onlara direk ürün satma fırsatı yakalayan firmalarımız da fazlasıyla faydalanmaktadırlar.

  • ANKAFF 2016’da ziyaretçileri neler bekliyor?

Congresium ATO Fuar Merkezi’nde 30.000 m2 kapalı alanda Ankara Mobilyası üreticileri yeni modelleri ile ziyaretçileri bekliyor olacak. Özellikle el işçiliği, masif mobilya tercih edenler için ANKAFF Fuarı ziyaret edilmesi zorunluluk arz eden bir etkinlik. Biz iddia ediyoruz ki Türkiye’de bu tarz mobilyada alternatifsiz tek üretim merkezi Ankara’dır. Bu fuarı görmeden karar verenler kaçırdıkları fırsatlara üzülebilirler. Özellikle toptancılar mutlaka fuarımızı ajandalarına not etsinler. Bizler tüm misafirlerimiz için hazırlıklarımızı büyük bir heyecanla sürdürüyoruz.

ATO CONGRESIUM’DA MOBİLYA FUARI BU YIL ÇOK FARKLI

Yeni sezon için aylarca çalışan mobilya üreticileri yepyeni modelleri ile 6-10 Nisan’da ATO Congresium ANKAFF Mobilya Fuarı’nda olacaklar. Sürekli gezilen mağazalarda aradığını bulamayan, aklında gönlünde herkesten farklı olmak hissiyle yeni arayışlarda olan tüketiciler için fuar muhteşem fırsatlar sunuyor. Firmaların yaptığı araştırma geliştirme çalışmaları sonrası “mobilyada modanın şekillendiği” onlarca stantta yüzlerce model sizleri şaşkınlığa uğratacak. Fuarla ilgili tüm detaylara www.ankaff.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative