Uzun yıllardır Ankara’da Fuat Usta’nın koordinatörlüğünde faaliyet gösteren Osmanlı Sofrası 2. yerini Ostim 100.Yıl Bulvarında açtı. “Her şey Size Özel, Her şey Sizinle Güzel” sloganıyla hizmet veren Osmanlı Sofrasında yemeğini yiyen misafirlerine iş yeri sahibi Zekeriya Karakuş’un kendi elleriyle pişirdiği 7 çeşit karışımdan oluşan “Osmanlı Kahvesini” ikram ediyor.

Ofim İş Merkezi Ostim Park Otel altında 300 kişilik salonuyla hizmet vermeye başlayan Osmanlı Sofrası 2008 yılında Dursun Karakuş ve Fuat Perge (Fuat Usta) bir araya gelerek ilk yerlerini Pursaklar’da açtı, yeni ilçe olan Pursaklar’da yemek kültürüne yeni bir tarz getirdi. Kısa bir sürede lezzetli yemekleri, profesyonel hizmeti ile göz doldurdu. Pursaklar Kaymakamlığı tarafından en hijyen Restaurant seçilen Osmanlı Sofrası, Pursaklar’da düzenlenen EN’ler yarışmasın da da en iyi Restaurant ödülüne layık görüldü.

“OSMANLI TAVA” YI YETİŞTİREMİYORUZ

Ankara’nın efsane kebap ustalarından Fuat Usta aynı zamanda Urfalı Meşhur Hacı Mehmet’in de yeğeni. Urfalı Hacı Mehmet’in yanında 10 yıl çalıştıktan sonra çeşitli ünlü Restaurantlar da ustalık yaptı. Dursun Karakuş ile uzun yıllara dayalı bir arkadaşlıklarını Osmanlı Sofrasını açarak pekiştirdiler. Fuat Usta ile yaptığımız söyleşide; ” Osmanlı Sarayının özel yemeklerinden olan Padişahların ve özel konuklarının sofrasını süsleyen Osmanlı Tavasını müşterilerinden gelen talebin çokluğundan dolayı yetiştiremediklerini” belirtti.

Osmanlı Tava; saç tavada pişirilip hazırlandıktan sonra güveç içerisine aktarılıyor. Güveç’in üzeri ince lavaş ekmeğiyle kapatılıp pide fırınında kısa bir süre daha pişiriliyor. Osmanlı Tava’yı mutlaka tatmanızı tavsiye ederiz.

MÜŞTERİLERİMİZ MİSAFİRİMİZDİR

Türk geleneğinde misafirperverliğin büyük önemi vardır. Profesyonel hizmet kalitesine önem veren Osmanlı Sofrası müşterilerini, misafirleri gibi görmekteler. Hizmet kalitesinin yanı sıra, kendi dallarında Ankara’da söz sahibi olan ustaların yaptığı kebabı çeşitleri, pide çeşitleri ve lahmacununu bir kez tadanlar mutlaka bir daha yemeye geliyor.

KAHVE İLE GELEN DOSTLUK

Bir kahvenin 40 yıl hatırı vardır atasözünden yola çıkarak, yemek sonrası iş yeri sahiplerinden Zekeriya Karakuş kendi elleriyle pişirdiği içerisinde 7 çeşit karışımla harmanlanan “Osmanlı Kahvesini” ikram etmeden misafirlerini göndermiyorlar. Yemek sonrası ikram edilen Osmanlı Kahvesi içildikten sonra damağınızda oluşturduğu özel tadıyla gönülleri feth ediyor. Osmanlı kahvesinin sırrını öğrenmek istediğinizde size verilen cevap; 7 özel karışımın yanında içerisine sevgimizi de katıyoruz oluyor.

Tavsiyemiz; Osmanlı sofrasını ziyaret ettiğinizde mutlaka “Osmanlı Tavasını” deneyiniz.

Osmanlı Sofrası iletişim bilgileri;
Ostim 100. Yıl Bulvarı Ofim İş Merkezi NO: 99 (Ostim Park Otel Altında.)
Tel: 0312 386 23 13 – 0312 386 03 02

osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-1 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-2 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-3 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-4 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-5 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-6 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-7 osmanli-tavasini-yetistiremiyoruz-8

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative