LİTERATUR ile Avrupanın Kudüsü Saraybosna’da Unutulmayacak Bir Tatil

  1. GÜN İstanbul-Saraybosna

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı Dışhatlar Gidiş Terminali Kontuarı önünde  buluşma . Bilet,bagaj ve pasaport işlemlerini takiben,Pegasus Havayollarının PC 729 sefer sayılı uçuşu ile 10:15’te Saraybosna’ya hareket.11:10’da Saraybosna’ya varış. Pasaport, bagaj ve gümrük işlemlerinin ardından Saraybosna turumuzda öncelikle Aliya İzzet Begoviç’in de kabrinin bulunduğu şehitliği ziyaret ediyoruz. Sonra Avrupa’nın en müstesna çarşısı Başçarşı’da gezintimizi yapıyoruz. Osmanlı döneminden beri faaliyete devam eden Kurşunlu Medresesi’ni geziyoruz. Ardından Kanuni Sultan Süleyman’ın akrabası Hüsrev Bey Camii’ni geziyoruz. Turumuzun devamında Saat Kulesi, Saraybosna’da Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu’nu ve savas zamaninda en fazla kişinin öldürüldüğü, bombanın düştüğü yer, Markale pazarını görüyoruz. Ardından 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü’nü görüyoruz. Osmanlı Kalesi, Beyaz ve Sari Tabya’leri, Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapı gordukten sonra ve Osmanlı Çeşmesinden su içerek turumuzu yavaş yavaş tamamlıyoruz. Son olarak Fatih Sultan Mehmet Han’a atfedilen Fatih Camii’ni ziyaret ediyoruz. Serbest vakitte misafirlerimiz Bosna Hersek’in en meşhur yemeklerinden Bosnak boregi veya Bosna kofteleri (cevapcici) den ekstra olarak yiyebilir. Yemekten sonra otelimize transfer,odalara yerleşme. Dileyen Misafirmelerimiz rehberlerimiz tarafından organize edilecek olan yemekli ve müzikli Boşnak Gecesi turuna | 35 Euro ekstra olarak katılabilirler.Soğuk Meze,Ana Yemek ve 1 içeçek dahil.Geceleme otelimizde.

  1. GÜN Saraybosna 

Sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak (Vrelo Bosna, Visoko, Travnik Turu | 45 Euro Bu turumuzda ilk olarak Travnik şehrine hareket ediyoruz. Yol üstünde Visoko sehrinden geciyoruz. Visoko şehrindeki Piramitleri ve meksika’da ki türdeşlerine de oldukça benzediğini göreceğiz.. Durmadan Visoko sehri geciyoruz ve birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Travnik şehirne doğru yolumuza devam ediyoruz. Travnik şehrine vardıktan sonra, Osmanlı Kalesi’nden şehrin temaşasını göruyoruz ve ondan sonra tarihi dokusunu hala korumuş olan Travnik Sokaklarında gezintimizi tamamlıyoruz. Ardından 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi gezintisi ile birlikte Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği (Göksu) Plava Vodayı ziyaret ediryoruz. Son olarak Lutfina Kahve’de kahve ve baklava ziyafetinin ardından ( Ekstra ) turumuzu tamamlayıp otele transfer gerçekleştiriyoruz. Turumuzun bitimi ile birlikte otelimize transfer. Geceleme otelimizde.

  1. GÜN Saraybosna

Sabah kahvaltı sonrası serbest zaman.Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecekMostar Turumuza | 35 Euro katılabilirler  Bu turumuza ilk olarak Avrupa’nın en büyük ve en temiz doğal su kaynağı olan ve bir mağarada su yüzüne çıkan Buna’yı ziyaret ederek başlıyourz. Saniyede 43000 litre su akıtan Buna, kaynağına kadar 19 km lik bir yeraltı nehridir. Doğal kaynağı ziyaret ettikten sonra Blagaj Bölgesini 1446 yılında hakimiyetine alan Osmanlı Ordularının arasında bulunan tarafından yapılan ve Bosna’nın ilk tekkesi olan Blagaj Derviş Tekkesi’ni ziyaret edeceğiz. Ziyaretimizin sonrasında İkinci Dünya Savaşı’nın en kanlı muharebelerinden birinin yaşandığı Neretva Köprüsü’nü ziyaret ediyoruz. Sonra, Neretva Nehrinin kenarında alabalık ve salata ziyafeti yapıyoruz.

Yemeğimizin ardından, Mostar’a gidiyoruz. ( Yemek Ekstra ) Mostar’da yürüyerek yapacağımız turumuzda önce Mostar Köprüsü’nü görüyoruz. Mimar Hayreddin tarafından 1557 yılında inşa edilen köprü Osmanlı mimarisinin bir şaheseridir. Köprü 1992 yılında cereyan eden savaşta Hırvat topçusu tarafından yıkıldı, ancak Tükiye Cumhuriyeti’nin de büyük katkılarıyla 2004 yılında yeniden hizmete açılmıştır. Koska Mehmet Paşa Camii’ni görüyoruz. Eski şehir merkezi ve çarşıyı da gezerek sonlandırdığımız turumuzun ardından Saraybosna’ya geri dönüş. Geceleme otelimizde.

  1. GÜN Saraybosna – İstanbul

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Yerel saat ile kadar serbest zaman. Pegasu Havayolları’na ait PC 730 sefer sayılı uçakla saat 11:50’de İstanbul’a hareket. Saat 14:45 İstanbul’a varış. Hoşgeldiniz. Turumuzun sonu bir sonraki  seyahatinizde görüşmek dileği ile.

28.12.2014
31.12.2014
399.00 EURO

Ücrete Dahil Olan Hizmetler

Pegasus Havayolları İle İstanbul – Saraybosna – İstanbul Gidiş Dönüş Uçak Bileti

Belirtilen otel veya benzerlerinde toplam 3 gece oda kahvalti sekilde konaklamaları

Programda belirtilen havalimanı/otel/havalimanı transferleri

Kokartlı i rehberle Saray Bosna sehir turu

Türkçe rehberlik hizmetleri

Seyahat Sigortası

 

Ekstra Ücretli Hizmetler

15 TL Yurtdışı çıkış fonu (Seyahat tarihinden önce bankalara ödeme yapılması tavsiye edilir.)

Öğle ve akşam yemekleri

Müze, ören yeri vb. giriş ücretleri

Ekstra turlar

Kişisel harcamalar

siz-dusleyin-biz-gerceklestirelim-1

LİTERATUR TURİZM SEYAHAT A.Ş.

  Adres : EskiŞehir  Yolu 14. km 348 / 29 Dekocity / Ümitköy / ANKARA
  Telefon : +90.312 418 0008
  GSM : +90.552 418 0008
  Fax : +90.312 236 10 36
  Mail : info@litera-tur.com


 pegasus UÇAK

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative