Özellikle Rentacar firmalarının sorunları çözmek adına Rentacarss firması tarafından üretilen bilgisayar yazılımı ile araçlarınızın her türlü bilgisine ulaştığınız gibi, kiraya verdiğiniz şahısların kimlik doğrulamalarını yapabiliyorsunuz. Firma yetkilisi Soner Bayram verdiği bilgilerde artık Rentacar firmaları arabam nerede, verdiğim kişi acaba düzgün mü, aracımın başına bir şey gelir mi diye korkmasınlar. Firma olarak ürettiğimiz yazılım ile kendilerine müjdeyi verebiliriz.

Rentacarss firma yetkilisi Soner Bayram rentacar firmalarını sevindirecek yazılım hakkında verdiği bilgilerde şunları söyledi:

Araç kiralaması yapan Rentacar firmaları kontrol mekanizması ve her hangi bir kanunları olmadığı için araç verdikleri kişileri ve araçlarını kontrol edememekte, araç üzerine bağladıkları GPRS ile takip etmeye çalışmaktadırlar. Ancak buda çoğu zaman sorunu çözmüyor araç üzerinde ki GPRS söküldüğü zaman yine araç gözden kaybolabiliyor.

ARAÇLARINIZIN VERGİ VE CEZALARINI GÖREBİLİYORSUNUZ

Türkiye’de ki tüm rentecar firmalarının ortak bir platform üzerinde birleşebileceği bir yazılım yapılmıştır. Şu anda mevcut sistemde 1900 adet civarı rentacar firması bulunmaktadır siz sisteme girdiğiniz andan itibaren; araçlarınızın trafik cezalarını kaçak geçişlerini motorlu taşıtlar vergisi direk sistem üzerinden tek bir tıkla görüntüleyebiliyorsunuz. Bunları siz normal şartlarda; her seferinde her bir araç için TC, Tescil, Plaka girerek vergi dairesinden HGS ve OGS’den yapıyorsunuz ve buda sizin için zaman kaybına neden oluyor. Sisteme aracınızı bir kere kaydettikten sonra tüm cezalarınızı otomatik olarak görüntüleyebiliyorsunuz.

MÜŞTERİNİN KİMLİK BİLGİLERİNİ TEYİD EDEBİLİYORSUNUZ

Bunun haricinde sistem üzerinden sözleşme kesebiliyorsunuz, sözleşme keserken müşterinin adını soyadını TC’sini girdiğiniz anda sistem nüfusa bağlanıyor ve bu bilgilerin doğruluğunu kontrol ediyor. İsterseniz kişinin kimlik bilgilerinin özellikle SERİ NO kontrollerini yapabiliyorsunuz. Sistem üzerinden araç kiralayan kişinin SGK’lı olup olmadığının kontrollerini yapabildiğiniz gibi çalıştığı yeri de görebiliyorsunuz. Kişinin ehliyet ceza puanı ve ehliyet iptal durumuna bakabiliyorsunuz.

Kişinin sistem içinde başka bir rentacar firmasına yanlış bir hareket yaptıysa siz TC’yi girdiğiniz anda otomatik olarak uyarı veriyor. Kişi sistem içerisinde başka bir Rentecar’dan araç aldıysa ve bu aracı teslim etmeden sizden ikinciye alıyorsa yine aynı şekilde uyarısını veriyor. Sistem araç kiralayan kişinin size verdiği telefon numarasının doğruluğunun kontrolünü yapabiliyor.(sözleşme keserken kaydet butonuna bastığınızda araç kiralamak isteyen kişinin cep telefonuna otomatik olarak SMS atmaktadır. Sizde buradan o kişinin telefonun doğru olduğunu teyit edebiliyorsunuz.)

Sistem üzerinden aracınızı kiraya verdiniz, arabanın geri gelmesine 30-60-90dk. Kala sistem sizin adınıza aracı kiralayana SMS atarak, “şu rentacardan kiralamış olduğunuz aracın geri gelmesine şu kadar zaman kalmıştır uyarı mesajlarını gönderiyor. Bunun yanında oldu ki aracınız trafik cezası aldı, sistem otomatik olarak o tarihte aracın kimde olduğunun sözleşmesini bulup çıkarıyor ve siz hiçbir şekilde sözleşmeleri karıştırıp aramıyorsunuz.

Rentacar firması ayrıntılı olarak www.rentacarss.com adresinden kayıt oluşturabilir.

 

Google Analytics Alternative