“Yazar mısın?” sloganı ile Ankara’da yola çıkan, yazarlığın her alanında eğitim veren Sinemart Yazarlık Okulu, üçüncü dönem kursiyerlerine mezuniyet belgelerini düzenlediği Geleneksel Beş Çayı’nda verdi. Mezun ve yeni dönem kursiyerlerin buluştuğu etkinlikte,; kursiyerler mezuniyetin heyecanını yaşarken, Sinemart yeni dönemin mutluluğunu paylaştı.

Sinemart Yazarlık Okulu kurucularından oyuncu Yasin Öksüz, sadece Ankara değil Türkiye’de ilklere imza atmanın heyecanını yaşadıklarını belirterek, ‘Kursiyerlerimiz ilk kurda temel yazarlık dersleri alıyor. Sonraki kurlarda ise ileri düzey yazma dersleri alarak profesyonelleşmeye giden ilk adımı atıyorlar. İleri düzey yazarlık kurslarına katılan kursiyerlere sonraki dönemde ise Sinemart danışmanlık hizmeti vererek bireysel yazma ve editörlük hizmeti sağlıyor. Sinemart, yolu yazarlıktan geçen herkese güler yüzü ile ev sahipliği yapmaya devam ediyor. Türkiye’de ilk ve tek olarak da Sinemart bünyesinde Fantastik ve Bilim Kurgu Yazarlığı, “New Media” Editörlüğü, Belgesel Metin Yazarlığı, İş İletişimi Yazarlığı, Çocuklar için Yazarlık eğitimlerini hem temel düzey hem de ileri düzeyde veriyoruz.’ diye konuştu.

Senarist ve Sinemart’ın kurucularından Tanıl Arayancan ise ‘Sinemart Yazarlık Okulu’nu kurmamızdaki en temel amaç, kendi çağını gözlemleyerek etkilenen ve bunları başkalarına anlatmak isteyenlere rehberlik etmek. Bir başka deyişle, hayatı gözlemlemekten hoşlanan, okuyan, dinleyen, izleyen ve tüm bunları kendi yaşam tecrübesi ile birleştirerek sonuç çıkararak yazmaya çalışan, derdi olan ve derdini yazarak anlatmaya çalışan herkesle kalbimiz bir atıyor ve buluşmaya devam ediyoruz. Kısacası, hem dünyaya, hem sonraki çağlara izini bırakmak isteyenler için Sinemart Yazarlık Okulu, bulunmaz bir fırsat’ dedi.

Sinemart Yazarlık Okulu 4. Dönem eğitimlerine 13 Ekim’de başlıyor!

2013 yılından beri Ankaralılara “Yazar mısın?” diye sorarak sinema ve yazarlığın her dalında eğitim veren Sinemart Yazarlık Okulu 2014 – 2015 Güz Dönemi’ne 13 Ekim’de başlıyor.

Kalite, Yenilik, Destek ve Mükemmelik hedeflerinden vazgeçmeyen Sinemart Yazarlık Okulu, bünyesinde bulunan Senaryo Yazarlığı, Yaratıcı Yazarlık, İş İletişimi Yazarlığı, Belgesel Metin Yazarlığı, “New Media” Editörlüğü, Öykü Atölyesi, Fantastik ve Bilim Kurgu Yazarlığı, Çocuklar için Yazarlık Temel ve İleri Düzey programlarıyla bu sene de her yaştan katılımcıyı yazmanın büyülü dünyasına davet ediyor.

Adres : Büklüm Sok. NO: 22/12 Kavaklıdere / Ankara
Telefon : 0312 419 93 92

Web Sİtesi : http://www.sinemart.com.tr

sinamart-haber-1

sinamart-haber-2

sinamart-haber-3

sinamart-haber-4

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative