Ankara Çayyolu’n da bir araya gelen 4 arkadaş Eylül 2014’te Eskişehir’den katıldığı ‘VW Kampüste’ yarışması finalist olup İstanbul’daki büyük finalde yarışmaya hak kazandı. İstanbul’da “Volkswagen ARENA” sahnesinde,  Volkswagen Türkiye’nin sponsorluğun da gerçekleşen yarışmada seyircinin beğenisini toplayarak 4 grup arasından 1. seçildi ve büyük ödülü almaya hak kazandı.

kapak

Grupnot ismi ile POP ROCK tarzı müzikte basamakları hızla çıkan grup Gitaristi Mert GÜRER yaptığımız söyleşide şunları söyledi;

“ 2010 yılında 4 arkadaş bir araya gelerek oluşturduğumuz GRUP NOT büyük bir çalışma ve emeğin bir ürünüdür. 5 yıl gibi kısa bir sürede grubumuzla çeşitli konserler ve yarışmalarda seyircinin beğenisi kazandığımız için çok mutluyuz. İstanbul’da Volkswagen Kampüste finaline Eskişehir’deki yarışmadan aldığımız birincilik nedeniyle davet edildik, burada da seyircinin en çok beğendiği müzik grubu olmaktan gurur duyduk. Birincilikle birlikte bizim için çok değerli olan büyük ödülü kazandık, şu an kendi parçalarımızla hazırlayacağımız albüm için çalışmalarımıza ve konserlerimize hız verdik.

İstanbul’da grubumuzu ağırlayan, her şeyimizle ilgilenen çok sevdiğimiz abimiz DSM Events’ten Mesut Sarı’ya; yarışmanın sunuculuğunu üstlenen, Twitter’dan @burusvilis olarak tanıdığımız Güray Gürsel’e; MODEL ve Gripin grubu üyelerine teşekkür ederiz” dedi.

11009347_10152679871616402_1672141617112541306_o

GRUP NOT’un başarıları

2012 Mayıs ayında Sabancı Holding‘in düzenlemiş olduğu Sabancı Baharı:Ankara Üniversitesi Bahar Şenliklerinde Murat Boz‘dan önce sahne almıştır.

2013 Nisan ayında Erkan Tatoğlu prodüktörlüğün de Midas’ın Kulaklığı stüdyosunda ilk demosunu Athena’nın Yalan isimli parçasını yorumlayarak kaydetmiştir.

2013 Ağustos ayında kendi besteleri olan Hoşçakal ve Unutuluş adlı parçaları Ankara Detay Müzik Stüdyosu’nda Volkan Yırtıcı prodüktörlüğün de kaydedilmiştir.

2014 Eylül ayında Volkswagen Türkiye‘nin düzenlemiş olduğu ‘VW Kampüste’ yarışması Eskişehir finalisti olup Grup MODEL ile düet yapmıştır.

2015 Nisan ayında Volkswagen Türkiye‘nin düzenlemiş olduğu ‘VW Kampüste’ yarışmasının finalinde Avrupa’nın en iyi akustiğine sahip olan İstanbul Volkswagen Arena sahnesinde seyircinin büyük beğenisini alarak Türkiye 1.si olmuştur.

Kaliteli ve yaratıcı müziği kendine ilke edinen GRUP NOT;  kendi tarzlarında yorumladıkları farklı türlerdeki sevilen parçalardan ve kendi bestelerinden oluşturduğu repertuarıyla aktif olarak müzik yapmaktadır.

GRUP ÜYELERİ;

 

Çağrı Kaan Yalçın (Bass – Vokal)
Mert Gürer (Gitar-Piyano)
Ahmet Türkoğlu (Gitar)
Mert Erdem (Davul)

 

İLETİŞİM İÇİN ;
www.grupnot.com

 

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative