46 yıllık tecrübeyi online ortama taşıyan Portakal AŞ’nin Yönetim Kurulun’da görev yapan Tuğhan Portakal, www.onlineportakal.com ‘da on binlerce mutlu müşteri edinmelerinin en önemli nedenini bir markanın tüm ürünlerini sitemizde konumlandırmıyoruz.

Tüketici için en sıkıntısız ve parasının karşılığını sonuna kadar alacakları ürünleri seçiyoruz ” sözleriyle ifade etti. Portakal bizlere, artık alıverişin dijitalleştiği dönemde kendilerinin hizmet verdiği ve en kaliteliyi en uygun fiyata alabileceğiniz www.onlineportakal.com ile ilgili şunları anlattı.

Merhaba öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?

1991 yılında dünyaya geldim. Çocukluk yıllarımın her aşamasında, firmamız bünyesinde tüm departmanlarda çalışarak, aktif olarak ticaretin içerisinde yer aldım. İlkokula başladığım günden beri, hem okuyup hem çalışmaktayım. Hatta okulun kapanması, yaşıtlarım için uzun bir tatil süresini ifade ederken, ben ve abim Tunç Portakal için daha uzun çalışma zamanı demekti. Bundan her zaman büyük keyif aldık. O yaşlardan beri sahip olduğumuz şeyleri hak etmeyi öğrendik. Daha sonra Başkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun oldum. Üniversite yıllarımda da yönetici olarak firma bünyesinde görev almaktaydım. Şu anda Portakal A.Ş. bünyesinde, yönetim kurulunda, aktif olarak görev yapmaktayım.

1200’DEN FAZLA BAYİYE ÜRÜN TEDARİK EDİYORUZ..

Bize firmanızı anlatabilir misiniz?

Firmamızın ilk temeli, babamız Necdet PORTAKAL tarafından 1971 yılında, Ankara’da atıldı. Bir çok farklı alanda ticaretle uğraşıp, elindekileri yoktan var edip firmamızı bugünlere taşımıştır. Gerek abim Tunç Portakal gerek ben, ondan edindiğimiz ticari ahlakı ve müşteri memnuniyetini her şeyden üstte olduğu ilkesini benimseyip, bu doğrultuda faaliyetlerimize devam etmekteyiz. Geldiğimiz şu noktada, değerli amcam Selim Portakal, abim Tunç Portakal ve ben Tuğhan Portakal olarak, firmamızda aktif olarak rol almaktayız. Satışını üstlendiğimiz bir çok marka ile merkezimiz Ankara olmak üzere, Beyaz eşya, tüketici elektroniği ve ev aletleri alanlarında, Ankara ve İç Anadolu bölgesinin bir çok şehrinde mağazalarımızla müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Ayrıca Türkiye genelinde 1200’ün üzerinde bayiye toptan ürün tedariğini sağlamaktayız.

46 YILLIK TECRÜBEYİ ONLİNE ORTAMA TAŞIDIK

Zamanın ruhunu doğru algılayıp dijital ortamda www.onlineportakal.com sitesini açmışsınız bu projenizden bahsedebilir misiniz? Kullanıcılar alışveriş yaparken neden sizi tercih etmeli, yani sizi farklı kılan nedir?

Uzun süredir kurgusunu yaptığımız, onlineportakal.com projesini hayata geçirdik. Fiziki mağazacılıkta edindiğimiz 46 senelik birikimi online’a taşıdık. Dikey bir sektörde faaliyet gösteriyoruz. Satışını gerçekleştirdiğimiz ürünleri gerek teknik, gerekse diğer özelliklerine sonuna kadar hakimiz. Ürünlerin üretim süreçlerinden, son kullanıcıya ulaşmasına kadar tüm aşamalarda varız. Ürün gamımızı belirlerken bile, bir markanın tüm ürünlerini sitemizde konumlandırmıyoruz. Tüketici için en sıkıntısız ve parasının karşılığını sonuna kadar alacakları ürünleri seçiyoruz. Ürün fiyatlandırması konusunda da, satışını yaptığımız ürünleri, en uygun fiyatlarla konumlandırıyoruz. Hem fiyat, hem ürün kalitesi, hem de hizmet kalitesi için müşterileri sonuna kadar tatmin etmeyi amaçlıyoruz. E-ticaret sitemiz için deneyimli ekibimiz haftanın 6 günü faaliyet gösteriyor. Ürün tedariğinden, ürünün paketlenip kargoya sevk edilme aşamalarının tamamının geliştirilmesi için her geçen gün yeni yatırımlar yapmaktayız.

TÜM BANKA KARTLARINA TAKSİT İMKANIMIZ VAR

Alışverişte taksit imkanı sunuyor musunuz?

Fiziki mağazalarımızda ve online mağazalarımızda hemen hemen tüm banka kartlarına taksit uygulamaktayız. Satışını yaptığımız ürünler dayanıklı tüketim ve tüketici elektroniği ürünleri olduğu için, müşterilerimiz satın alma kararını verirken, uzun soluklu araştırmalar yapıyor. Aldıkları ürünleri de uzun vadeli düşündükleri için taksitle alışverişi genellikle tercih ediyorlar.

Online alışverişlerde teslimat kullanıcıların en önemsediği hizmettir, sizin teslimat süreniz ne kadar.

Satışını yaptığımız ürünlerin tamamı stoklu ürünler. Aynı gün saat 16.00’a kadar verilen siparişleri, o gün kargoya teslim ediyoruz. Türkiye’nin %80’ine de 1 gün içerisinde ulaştırıyoruz. Farklı şehirlerde 10’un üzerinde depomuz mevcut. Satışı yapılan ürün merkez depomuzda olmasa bile, farklı depodan ürünü sevk edip müşterimize ulaştırıyoruz. İstisnai durumlar yaşanmıyor değil. Çalıştığımız kargo firmalarından ya da bizim dışımızda gelişen süreçlerden teslimat aksayabiliyor. Oluşan sıkıntıları mümkün olduğunca minimize edecek şekilde ayarlıyoruz.

BİNLERCE MUTLU MÜŞTERİ SAHİBİYİZ

Online Portakalın başarı hikayesinde son olarak şu an geldiğiniz noktayı anlatır mısınız?

www.onlineportakal.com olarak kısa sürede, tüm Türkiye’de bilinirlik sağladık. Binlerce mutlu müşteri yarattık. Memnuniyet, sürdürülebilirlik açısından şart. Her zaman memnuniyeti üst seviyeye çıkartmaya çalışıyoruz. Bunun için çalışıyoruz, yeni yatırımlar yapıyoruz. Teknoloji yoğun bir sektörde bulunmamızdan ötürü, yeni teknolojiler doğrultusunda buna kendimizi adapte ediyoruz.

 

İlgili Yazılar

Google Analytics Alternative